Zgrupowanie członków kadry wojewódzkiej szachistów w Bystrem z udziałem zawodników UKS SP Nr 1 w Brzozowie

W dniach 9-16 sierpnia br.,  w  Bystrem odbyło się zgrupowanie członków kadry wojewódzkiej szachistów. W zgrupowaniu wzięło udział 31 zawodników, w tym czwórka z UKS SP Nr 1 w Brzozowie; Milena Owsiana, Jan Jagodziński, Paweł Styczkiewicz i Franciszek Drożdżal.

 Na zgrupowaniu w godzinach przedpołudniowych odbywały się zajęcia szkoleniowe z trenerami, a od godziny 15:00 do kolacji rozgrywano turnieje szachowe. Nasi zawodnicy ze względu na wiek i posiadane niższe kategorie szachowe rozgrywali turnieje w grupie B, w której występowało 21 zawodników. Ostatecznie z naszych zawodników najlepiej wypadła Milena Owsiana, która zdobyła 5 punktów /z rozgrywanych 9 partii/ przed  Jankiem Jagodzińskim, który uzyskał punktów 4.5.

W trakcie zgrupowania zorganizowano ponadto wycieczki krajoznawcze;  przejazd statkiem po Zalewie Solińskim i kolejką Bieszczadzką. Koszty pobytu naszych zawodników częściowo pokrył Podkarpacki Związek Szachowy  przy wkładzie własnym  UKS SP Nr 1 w Brzozowie.

tekst: Kazimierz Kozubal
fot: Jolanta Owsiana, Kazimierz Kozubal

 materiał nadesłany