W dniach 30 maja – 02 czerwca 2017 w specjalistycznych gabinetach protetyki słuchu MARMED w 8 miastach: Brzozów, Lubaczów, Przeworsk, Ropczyce, Rzeszów, Sędziszów Małopolski, Strzyżów i Tarnobrzeg odbędzie się akcja „Tydzień dla słuchu”. W ramach akcji organizowanej przez portal razemdlasluchu.pl oraz sieć gabinetów MARMED osoby mające głęboki niedosłuch (powyżej 60 decybeli), którym już nie wystarcza aparat słuchowy, będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań słuchu oraz konsultacji. Zapisy na badania odbywają się drogą telefoniczną – wykaz gabinetów wraz z numerami telefonów zamieszczamy poniżej.
Najbardziej powszechną przyczyną utraty słuchu jest wiek. Starzenie się to naturalny proces, podczas którego sprawność naszego ucha ulega stopniowemu osłabieniu. Drugą ważną przyczyną powstawania wad słuchu jest codzienne przebywanie w hałasie, który nas otacza. Dodatkowo, w przypadku niektórych osób, permanentny szum jest elementem aktywności zawodowej. Pojawienie się problemu ze słuchem zwykle ma duży wpływ na życie codzienne i kontakty z innymi osobami.
Obecnie w Polsce żyje ponad 8,3 mln osób w wieku 60+ (to 21,5 % całej populacji – wg GUS, 31.12.2013 r.). Niedosłuch u osób w wieku senioralnym staje się coraz poważniejszym problemem, który ogranicza aktywność znacznej części polskiego społeczeństwa. Skalę problemu pokazują wyniki badań na temat słuchu u seniorów przeprowadzonych przez TNS Polska w 2014 roku – wśród osób powyżej 60. r.ż. aż 77% respondentów stwierdziło, że ma problemy ze słuchem, utrudniające swobodną komunikację. Na szczęście słuch jest zmysłem, który dzięki osiągnięciom nauki i techniki w większości przypadków udaje się przywrócić.
W wielu przypadkach rozwiązaniem problemu z niedosłuchem jest aparat słuchowy. Jednak przy głębokich niedosłuchach i głuchocie mogą one nie przynosić już korzyści. W takiej sytuacji rozwiązaniem są implanty słuchowe, wszczepiane i użytkowane na całym świecie od ponad 30 lat. Dają one szansę na całkowity powrót do świata dźwięków.
Procedura wszczepiania implantu słuchowego jest w 100% refundowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent nic nie płaci – badania kwalifikacyjne w placówce wszczepiającej implanty, operacja wszczepienia oraz samo urządzenie są refundowane przez NFZ. Pierwszym krokiem do uzyskania implantu słuchowego są specjalistyczne badania słuchu.
Badania odbędą się w poniższych specjalistycznych gabinetach protetyki słuchu Marmed – prosimy o uprzednią rejestrację telefoniczną:
INFOLINIA: 510 895 525