Dn. 9 czerwca br. na deskach Brzozowskiego Domu Kultury występowały formacje taneczne z naszego regionu.
Zaproszonych gości: prof. dr hab. Władysława Tabasza – przedstawiciela NIK, rodzinę prof. Waleriana Pańki: państwa Orlików, Edytę Gawrońską i Bernadettę Żyłkę, przyjaciół szkoły – państwa Krzanowskich, przedstawicieli władz samorządowych w osobach:, burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, przewodniczącego RM w Brzozowie Edwarda Sabika, dyrektorów jednostek budżetowych gminy i licznych widzów przywitała gospodarz Zuzanna Konieczna – dyrektor Zespołu Szkół w Turzym Polu. Taniec to radość i zabawa. Tańcząc tworzymy coś osobliwego, niespotykanego oraz nieprzeciętnego. A to jest już sztuką samą w sobie. Taniec rozwija pewność siebie, otwartość, optymizm i entuzjazm. Dzisiejsze święto tańca jest po to, by bawić i cieszyć powiedziała dyrektor. Całość poprowadziła Gabriela Makowska – uczennica klasy trzeciej gimnazjum i zastępca przewodniczącego szkoły.
Przegląd taneczny otworzył występ gospodarzy, zespołu GAG w Turzym Polu
Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały:
JAGÓDKA z ZS w Trześniowie pod opieką Magdaleny Kruczek
LAST MINUTE – ZS w Turzym Polu pod opieką Marii Ostrowskiej
GAG z ZS w Turzym Polu pod opieką Marka Grządziela
PARA MY z ZS w Turzym Polu pod opieką Magdaleny Kruczek
KRAKOWIAK z PS w Haczowie pod opieką Marzeny Ziemiańskiej
FRAJDA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku pod opieką Jolanty Feculak i Magdaleny Dulęby
IZDEBCZANKA – z gimnazjum w Izdebkach pod opieką Małgorzaty Mazur-Herbut
KROPKA – Osiedlowy Dom Kultury pod opieka Anny Wójcik
TĘCZOWE NUTKI z ZS Nr 1 w Przysietnicy pod opieką Elżbiety Wolańskiej
SZKOLNY TEATR LALKI I AKTORA z SZ w Turzym Polu pod opieką Renaty i Waldemara Kośmidrów.
Zebrana widownia miała także okazję wysłuchać solistek: Julii Ryń i Martyny Wrony – solistek z ZS w Turzym Polu pod opieką Anny Heret. Swoje układy choreograficzne zaprezentowały Julia Skiba z Jasienicy Rosielnej, (opiekun: Justyna Skiba) i Klara Florek z Brzozowa. Podczas XIV już Prezentacji Tanecznych występujące zespoły postawiły na nowoczesność, ale nie zabrakło też tańców na ludową nutę. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiły nie tylko układy choreograficzne, ale także kostiumy i profesjonalne przygotowanie.
Na zakończenie wszystkim artystom pamiątkowe statuetki, kubki, słodycze i dyplomy wręczali: Józef Rzepka, prof. Władysław Tabasz, Wiktoria Orlik i Maria Krzanowska.
Gratulujemy organizatorom pięknej oprawy tego niezwykłego wydarzenia i czekamy na jubileuszowe wydanie już w przyszłym roku.
et
fot. pw