Wystartowała IV Edycja Południowo Podkarpackiej Ligi Pływackiej

W Brzozowie w dniu 28.10.2018r. rozpoczęła się  „Południowa Podkarpacka Liga Pływacka”.

Na pływalni Posejdon odbyły się wyścigi indywidualne i sztafetowe chłopców i dziewcząt w kategoriach:
– KAT. I (2010 I MŁODSI)
– KAT. II (2008-2009)
– KAT. III (2006-2007)
– KAT.IV (2003-2005)
W zawodach wzięły udział następujące drużyny: Swim2Win Krosno, UKS Ustrzyki Dolne, MKS Sanok, UKS AQUARIUS oraz gospodarz MOSiR Brzozów. Warto dodać, że w zawodach gościła także drużyna ze Słowacji.
Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem pokazuje to chociażby ogromna ilość uczestników biorących udział w tym wydarzeniu. W zawodach jak co roku zawodnicy mogli liczyć na wsparcie swoich rodzin oraz przyjaciół.  Dodatkowo na koniec zawodów rozegrane zostały wyścigi sztafetowe w każdej kategorii.  Zespół z Brzozowa, aż dziewięciokrotnie stanął na podium.
Jeśli chodzi o pływaków i pływaczki z Brzozowa, warto wyróżnić następujących zawodników: (Karolina Musiałek, Milena Pelc, Emilia Komska, Karolina Szmyd, Paweł Sowiński, Julian Wątróbski, Franciszek Kędra). Wszyscy wymienieni zawodnicy zajęli miejsca w czołówce danej kategorii.
Poziom zawodów z roku na rok ciągle rośnie, co sprawia, że coraz ciężej zdobyć wysokie miejsce w tabeli.
Po zakończeniu zawodów Burmistrz Brzozowa  Józef Rzepka wręczył najlepszej szóstce w danej kategorii medale oraz dyplomy pamiątkowe. Na koniec Burmistrz podziękował wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i liczne przybycie.