Trzy medale łuczników

W dniu 2 marca 2019 roku w hali sportowej  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Humniskach odbyły się XIX zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa oraz VI Mistrzostwa Podkarpacia w Łucznictwie.

W zawodach wzięło udział 118 łuczników z naszego województwa z następujących klubów: ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, MUKS Podkarpacie Jedlicze, SKS Piast 25 Rzeszów, LKS Jar Kielnarowa, UKS Tramp Jarosław, LKS Makovia Makowisko, UKS Sajdak Głogów Małopolski, RSS-R Legenda Rzeszów. Z klubów z Humnisk wzięło udział 17 zawodników.
W klasyfikacji o  Puchar Burmistrza Brzozowa zawodnicy z Humnisk zajęli następujące miejsca:
W kategorii open  startowali zawodnicy powyżej 16 roku:
Najlepiej strzelał  z naszych zawodników Mateusz Ryba (Sagit), który zajął 2 miejsce, Ewa Janocha (Sagit) zajęła 11 miejsce, Jerzy Puchyr zajął 14 miejsce.
W Halowych Mistrzostwa Podkarpacia po pojedynkach Mateusz Ryba zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal.
Pozostali zawodnicy w Halowych Mistrzostwach Podkarpacia zostali sklasyfikowani na podstawie strzelań kwalifikacyjnych, zajmując miejsca jak w zawodach o Puchar Burmistrza.
Wśród młodzików (dzieci w wieku 12-14 lat)
Patryk Woś (Sagit) zajął 3 miejsce, Oliwia Ryba (Sagit) 3 miejsce, Patrycja Rybczak (Sagit) 6 miejsce.
W Mistrzostwach Podkarpacia Patryk WośOliwia Ryba zajęli trzecie miejsca, zdobywając brązowe medale i tytuły  Halowych wicemistrzów Podkarpacia. Pozostali zawodnicy zajęli takie same miejsca w zawodach o Puchar Burmistrza i Halowych Mistrzostwach Podkarpacia.
Najmłodsi nasi zawodnicy  (dzieci do lat 11):
Julia Bąk z Górnika Humniska zajęła 4 miejsce,  Wiktoria Kruczek również z Górnika zajęła 5 miejsce. Liliana Tybor (Sagit) zajęła 8 miejsce, Piotr Supel (Sagit) zajął 7 miejsce,     Bartłomiej Telesz (Sagit) zajął 8 miejsce, Szymon Futyma (Sagit) 10 miejsce, Wiktor Szmigiel (Sagit) zajął 11 miejsce, Jakub Wójcik (Sagit) 12 miejsce, Wiktor Pietrasz (Sagit) 13 miejsce, Jakub Kij zajął 14 miejsce, Szymon Wójcik (Sagit) 15 miejsce, Mikołaj Gerlach zajął 16 miejsce.
Medale i dyplomy w Mistrzostwach Podkarpacia ufundował Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy, natomiast puchary i dyplomy zostały ufundowane przez Burmistrza Brzozowa. W imieniu Burmistrza wręczał je zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Rafał Frydrych oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Humniskach Lucjan Czech. Pan Rafał Frydrych pogratulował wszystkim zawodnikom osiąganych wyników.
Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania sponsorom: Burmistrzowi Brzozowa,  firmom Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Cukierni Wacława Bieńczaka, Janowi Dudyczowi, Stanisławowi i Józefowi Teleszom, Gustek –Trans, bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów.