Zostań Mikołajem!

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji Zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych, dostaną Państwo list od jednego konkretnego dziecka.

Nasze Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Wielkie Serce” działa od 2006 roku i zrzesza wiele rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, w których jest łącznie około 100 dzieci. Wszyscy mieszkamy na terenie woj. Podkarpackiego (powiaty: dębicki, jasielski, ropczycko-sędziszowski, leski, krośnieński, strzyżowski, brzozowski).

Naszym celem jest wspieranie rodzin zastępczych w ich codziennym funkcjonowaniu, oraz  propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego.

Istnienie naszego stowarzyszenia oraz wszelkie nasze działania są odpowiedzią na wielką potrzebę niesienie wsparcia i pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być w swoich rodzinach. Bardzo nam zależy, aby problemy tych dzieci stały się problemami społeczeństwa, żeby silni część swoich zasobów, możliwości poświęcili na rzecz tych słabszych, często niechcianych i spychanych na margines.

Projekt ZOSTAŃ MIKOŁAJEM jest zaproszeniem dla każdej osoby, która chciałby wykonać taki pierwszy krok.

Jak działa program:

  1. Zainteresowany zgłasza chęć zostania Mikołajem najpóźniej do 10 listopada 2020r. wysyłając e-mail na adres: mikolajdlarodzinzastepczych@gmail.com (podając numer telefonu kontaktowego oraz adres poczty mailowej lub tradycyjnej).
  2. Ochotnik (Mikołaj) otrzymuje list do św. Mikołaja napisany przez dziecko.
  3. Mikołaj czyta list i przygotowuje prezent zgodny z prośbą w nim zawartą (maksymalna wartość prezentu do 150 zł)
  4. Mikołaj dostarcza prezent do Wskazanego przez nas punktu odbioru (ustalamy lokalizację- niedługo podamy adres) najpóźniej do 30 listopada 2020r
  5. Przekazujemy dziecku prezent w imieniu Mikołaja na spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie 6 grudnia 2020r.

Zapraszamy, Zostań Mikołajem!

Osoby do kontaktu:

Barbara Barnuś-Rzepka, Tel. , 726 246 500, mikolajdlarodzinzastepczych@gmail.com

Kinga Skarbek 692 461 793