Łucznicy na „10”

W dniu 2 lutego 2019 r. w hali sportowej GOSiR w Jedliczu odbyły się zawody łucznicze VI Memoriał Zenona Jaracza.

W zawodach wzięło udział 94 łuczników z naszego województwa z następujących klubów: ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, MUKS Podkarpacie Jedlicze, SKS Piast 25 Rzeszów, LKS Jar Kielnarowa, UKS Tramp Jarosław, LKS Makovia Makowisko, UKS Sajdak Głogów Małopolski, RSS-R Legenda Rzeszów. Z klubów z Humnisk wzięło udział 17 zawodników, spośród których najlepiej spisali się najmłodsi (dzieci do lat 11):
Julia Bąk z Górnika Humniska zajęła 2 miejsce, natomiast Wiktoria Kruczek również z Górnika zajęła 3 miejsce. Obydwie stanęły na podium, zdobywając pamiątkowe puchary. Pozostali zawodnicy uplasowali się następująco: Liliana Tybor (Sagit) zajęła 6. miejsce, Piotr Supel (Sagit) również był na 6 miejscu, Bartłomiej Telesz (Sagit) zajął 9. miejsce, Jakub Wójcik (Sagit) 10 miejsce,  Szymon Wójcik (Sagit) 11 miejsce,  Szymon Futyma (Sagit) 12 miejsce,  Wiktor Pietrasz (Sagit) 13 miejsce, Wiktor Szmigiel (Sagit) zajął 14 miejsce.
Wśród młodzików (dzieci w wieku 12-14 lat)
Patryk Woś (Sagit) zajął 5 miejsce, Oliwia Ryba (Sagit) 9 miejsce, Patrycja Rybczak (Sagit) 12 miejsce.
W kategorii open  startowali zawodnicy powyżej 16 roku:
Konrad Kij (Sagit) zajął 7 miejsce, Ewa Janocha (Sagit) zajęła 8 miejsce, Piotr Schmidt (Sagit) zajął 19 miejsce.
Były to pierwsze halowe zawody w tym roku, następne zawody Halowe Mistrzostwa Okręgu (województwa) Rzeszowskiego odbędą w Humniskach, dn. 2 marca 2019 r. Będą to również XIX zawody o puchar Burmistrza Brzozowa.
Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania sponsorom  firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Janowi Dudyczowi, Stanisławowi i Józefowi Teleszom,    Gustek-Trans bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów.